Brook Preloader

Jüri

HARUN GÜLER

Yönetmen
Almanya doğumlu Harun Güler ödüllü bir yönetmen ve sanatçı. Sinematik dilini slow-motion görsel akışı ve janrlar arası geçişlilik üzerinden kurmayı seçen Güler, kurmaca ve gerçeklik arasındaki ayrımı aşıyor.Eserleri deneysel belgeselden moda filmleri ve kliplerine kadar çeşitlenen bir yelpazede yer alıyor. Almanya’da Türk ebeveynleri tarafından yetiştirilen Güler’in sinematografik dünyasında mercek altına almayı seçtiği konular kültürel normların ve cinsiyet rollerinin yıkımı etrafında birleşiyor. Münih, Washington DC ve İstanbul’da kurgu editörü olarak çalışmasının ardından London College of Fashion, University of the Arts London’da fotoğraf alanındaki yüksek lisansını tamamlayan sanatçının iş birlikleri arasında VOGUE, GAP, Reebok, MTV, SHOWstudio, Discovery ve düzenli katkılar yaptığı NOWNESS yer alıyor.

ERIK KESSELS

Tasarımcı ve Küratör
Erik Kessels, fotoğrafçılık ile büyük ölçüde ilgilenen, Hollandalı bir sanatçı, tasarımcı ve küratördür. Kessels, 1996'dan beri Amsterdam ve Londra'daki iletişim ajansı KesselsKramer'ın Yaratıcı Ortağıdır. Bir sanatçı ve küratör olarak Kessels, 'yeniden sahiplenilmiş' görüntülerinden oluşan 75'in üzerinde kitap yayınlamış ve uluslararası en çok satan Failed It! Adlı kitabı yazmıştır. Kessels, Resimlerinizi Sevmek, Doğa Ana, Fotoğraflarda 24 Saat, Albüm Güzeli, Bitmemiş Baba ve Grup Gösterisi gibi sergiler yapmış ve küratörlüklerini üstlenmiştir. Kariyer ortası retrospektifi Torino, Düsseldorf, Budapeşte'de gösterilmiş ve bu yıl SFMOMA'da sergilenmiştir. Time Magazine tarafından “görsel büyücü” ve Vogue Italia tarafından “modern antropolog” olarak adlandırılmıştır.

IZABELA RADWANSKA ZHANG

1854 Media Yayın Direktörü
Izabela Radwanska Zhang, British Journal of Photography'nin Editörü ve 1854 Media'nın Yazı İşleri Müdürüdür. Londra'da yaşayan Zhang, Çin-Polonya mirasına sahiptir. Yazdıkları Disegno ve Press Association gibi kurumlarda yayınlanmıştır. Aynı zamanda İngiltere'de bulunan çeşitli üniversitelerde fotoğrafçılık ve yayıncılık üzerine konuk öğretim üyesidir. Bundan önce, Londra City University'de Magazin Gazeteciliği alanında yüksek lisansını tamamlamıştır ve daha sonra London College of Communication'da Grafik Tasarım alanında Lisansüstü Sertifikası almıştır.

RODERICK VAN DER LEE

Unseen Yönetici Müdürü
Roderick van der Lee, çağdaş fotoğrafçılıktaki en yeni gelişmelere adanmış bir sanat fuarı olan Unseen'in Yönetici Müdürüdür. Aynı zamanda, sergiler ve araştırmalar yoluyla fotoğraf için yeni multidisipliner sınırları keşfetmeye adanmış, kar amacı gütmeyen yeni bir vakıf olan Unbound Photography'nin kurucusu ve yöneticisidir. Fotoğrafçılık üzerine sıklıkla konuşmalara davet edilir ve aynı zamanda bir öğretim görevlisidir. Geçmiş yıllarda Christie's Müzayede Evi’nde ve Foam Fotoğraf Müzesi’nde çalışan van der Lee, Elliott Erwitt Bursu'nun yönetim kurulu üyesidir ve bağımsız bir küratör olarak dünya çapında sergilenen birçok fotoğraf sergisinin küratörlüğünü yapmıştır.