Brook Preloader
Bartu Kaan Özdişçi, updownside, Mat-Fibre kağıda inkjet baskı Inkjet print on Matt-Fibre papier, 40x26 cm, ed. 5+1AP., 2022

REMIX BY MIXER ART

Mixer, 212 Photography Istanbul kapsamında son üç yıldır sürdürdüğü LENS serisinden ve galerinin farklı sergilerinde yer almış fotoğraf çalışmalarından bir seçkiyi 6-16 Ekim tarihleri arasında Akaretler Sıraevler 15’te izleyici ile buluşturacak.

Farklı sanatsal üretim pratiklerinin güncel sanat ortamındaki durumunu inceleyerek sanat çevresi ve izleyici ile paylaşmayı misyon edinen Mixer, kurulmasından günümüze devam eden sergi serileri düzenlemektedir. Bunun yanında çok sayıda karma sergi ile sanatın tüm disiplinlerinden çalışmaları ve sanat profesyonellerini bir araya getirmektedir. 2012 yılından bu yana fotoğraf ve videoya odaklanan LENS serisi bu sergiler arasında öne çıkmaktadır. LENS, farklı tema ve tekniklere odaklanarak bir yıl fotoğraf ardından gelen yıl ise video ortamını ön plana çıkaran bir sergi serisidir.  Fotoğrafı ele aldığı edisyonlarında çok sayıda küratör ve sanatçıyı bir araya getirmiştir. Remix by Mixer sergisinde bu sergilerde yer alan çalışmalardan bir seçki farklı mekân-bağlam ilişkileri dahilinde tekrar izleyici ile buluşacak.

Sergide, daha önce LENS sergi serisi ve diğer karma sergilerde fotoğraf çalışmalarına yer verilen Edze Ali, Ali Beşikçi, Kürşat Bayhan, Umut Erbaş, Nazlı Erdemirel, Emre Erkmen, Elif Koyutürk, Işıl Arısoy Kaya, Bartu Kaan Özdişçi, Bade Turgut’un işleri bulunacak.

SANATÇILAR

Umut Erbaş, Nazlı Erdemirel, Edze Ali, Ali Beşikçi, Bartu Kaan Özdişçi, Bade Turgut, Kürşat Bayhan, Emre Erkmen

TARİHLER

6-16 Ekim 2022

MEKAN

Akaretler Sıraevler 15

Her gün 10:30 – 20:00