Brook Preloader
Verena Miedl-Faißt_Nirual Kenabru

Sarmaşık

Zilberman, şehirdeki üç mekânına yayılan Sarmaşık başlıklı karma sergisini duyurmaktan mutluluk duyar. Küratörlüğünü Başak Şenova’nın üstlendiği sergide Heba Y. Amin, Omar Barquet, Burçak Bingöl, Yane Calovski, Ramesh Daha, Memed Erdener, Didem Erk, Fatoş İrwen, Zeynep Kayan, Azade Köker, Bronwyn Lace, Marcus Neustetter, Cristiana de Marchi, Larry Muñoz, Maarit Mustonen, Egle Oddo, Erkan Özgen, Bochra Taboubi, Cengiz Tekin, Simon Wachsmuth ile Verena Miedl-Faißt/Nirual Kenabru’nun yapıtları yer alıyor.

Sergi, bir sarmaşığın eş zamanda ve mekânda var olan çoklu anlatılara, bakış açılarına, varlıklara ve gerçekliklere ayrılan dallarını, esrarengiz ve paradoksal çağrışımlarını takip eder. Üç mekânda -Zilberman İstanbul, Zilberman-Project Space ve Zilberman Selected- yer alan işler, mekânsal, zamansal, bölgesel ve zihinsel paylaşımlar aracılığıyla birbirine bağlanıyor. Bu bağlantılar aracılığıyla, mekânlar şehrin farklı bölgelerinde birbirlerine çapraz referanslar veriyor.

Sergi 1 Aralık’a kadar pazar ve pazartesi günleri hariç her gün saat 11:00 – 19:00 arası Zilberman Galeri’de gezilebilir.

SANATÇILAR

Heba Y. Amin, Omar Barquet, Burçak Bingöl, Yane Calovski, Ramesh Daha, Memed Erdener, Didem Erk, Fatoş İrwen, Zeynep Kayan, Azade Köker, Bronwyn Lace, Marcus Neustetter, Cristiana de Marchi, Larry Muñoz, Maarit Mustonen, Egle Oddo, Erkan Özgen, Bochra Taboubi, Cengiz Tekin, Simon Wachsmuth, Verena Miedl-Faißt/Nirual Kenabru

TARİHLER / SAATLER

14 Eylül 2022 – 1 Aralık 2022
11.00 – 19.00

MEKAN

Zilberman

Her gün 11:00 – 19:00 (Pazar ve Pazartesiler hariç)