Brook Preloader
6_EKIM_212_COLOR-10 kopyası
6_EKIM_212_COLOR-6
4.Slayt_1

212 PHOTOGRAPHY ISTANBUL TARİHLERİ AÇIKLANDI

212 Photography Istanbul, 6 – 16 Ekim 2022 tarihleri arasında beşinci kez festival takipçileri ile buluşuyor. Yıllar içinde genişlettiği kapsamı ile uluslararası kültür-sanat ajandasında İstanbul’u işaretleyerek kendine yer edinen festival, bu yıl da Türkiye’den ve diğer ülkelerden birçok sanatçıya ev sahipliği yapacak.

Sürdürülebilir bir sanat ve kültür geleneği oluşturmak üzere 2018 yılında yola çıkan 212 Photography Istanbul, beşinci yılında 6 – 16 Ekim 2022 tarihleri arasında uluslararası  sanatçıları ağırlamaya hazırlanıyor. 

Sergiler, atölyeler, söyleşiler, paneller, film gösterimleri ve portfolyo incelemelerinin yanı sıra; edebiyat, dans, sinema, müzik, gastronomi gibi farklı disiplinlere de programında yer veren 212 Photography Istanbul, kapsamlı programıyla Anadolu ve Avrupa yakasında 15’e yakın mekânla ziyaretçilerine bir keşif rotası sunmaya devam ediyor. Geleneksel hale gelen Uluslararası 212 Photography Istanbul Fotoğraf Yarışması için başvurular da Mayıs ayında başlayacak. 

Türkiye’de gerçekleştirilen en kapsamlı uluslararası fotoğraf festivali olan 212 Photography Istanbul, bu yıl pek çok yenilikle sanatseverlerle buluşacak. 212 Photography Istanbul, yurtiçinden ve dünyanın farklı ülkelerinden kültür-sanat meraklıları için bir destinasyon festivali olarak kurgulanıyor. Beşinci yıla özel olarak programda, ayrıcalıklı deneyimlerin de yer aldığı seyahat paketleri de sunulacak.

212 Photography Istanbul Hakkında:

212 Photography Istanbul, başladığı 2018 yılından bu yana fotoğraf başta olmak üzere pek çok farklı disiplinde görsel hikâye anlatımındaki metod ve yaklaşımları keşfederken, alanında öncü ve yeni sanatçıların katılımcılarla buluştuğu yenilikçi bir platform olmayı sürdürüyor.

www.212photographyistanbul.com

@212photographyistanbul