Brook Preloader

Jüri

AHMET SEL

Fotoğrafçı
Ahmet Sel, kariyerinde belgesel ve portre fotoğrafçılığına odaklanmıştır. Fotoğrafları, Le Monde, Stern, Paris-Match, VSD, l'Express, The Walrus, Sette, Noticias gibi önemli uluslararası gazete ve dergilerde yayınlanmıştır. 2001-2012 yılları arasında yayımladığı 4 kitabının yanı sıra 2020-2022 yılları arasında “Fotoğraf Konuşmaları” adlı bir podcast gerçekleştirmiştir.
Ahmet Sel'in fotoğrafları birçok müze ve galeride sergilenmekte, özel ve kamu koleksiyonlarında yer almaktadır. Sel ayrıca çeşitli uluslararası ve ulusal yarışma jürilerinin üyesidir.

ERIK KESSELS

Tasarımcı ve Küratör
Erik Kessels, fotoğrafçılık ile büyük ölçüde ilgilenen, Hollandalı bir sanatçı, tasarımcı ve küratördür. Kessels, 1996'dan beri Amsterdam ve Londra'daki iletişim ajansı KesselsKramer'ın Yaratıcı Ortağıdır. Bir sanatçı ve küratör olarak Kessels, 'yeniden sahiplenilmiş' görüntülerinden oluşan 75'in üzerinde kitap yayınlamış ve uluslararası en çok satan Failed It! Adlı kitabı yazmıştır. Kessels, Resimlerinizi Sevmek, Doğa Ana, Fotoğraflarda 24 Saat, Albüm Güzeli, Bitmemiş Baba ve Grup Gösterisi gibi sergiler yapmış ve küratörlüklerini üstlenmiştir. Kariyer ortası retrospektifi Torino, Düsseldorf, Budapeşte'de gösterilmiş ve bu yıl SFMOMA'da sergilenmiştir. Time Magazine tarafından “görsel büyücü” ve Vogue Italia tarafından “modern antropolog” olarak adlandırılmıştır.

IZABELA RADWANSKA ZHANK

1854 Media Yayın Direktörü
Izabela Radwanska Zhang, British Journal of Photography'nin Editörü ve 1854 Media'nın Yazı İşleri Müdürüdür. Londra'da yaşayan Zhang, Çin-Polonya mirasına sahiptir. Yazdıkları Disegno ve Press Association gibi kurumlarda yayınlanmıştır. Aynı zamanda İngiltere'de bulunan çeşitli üniversitelerde fotoğrafçılık ve yayıncılık üzerine konuk öğretim üyesidir. Bundan önce, Londra City University'de Magazin Gazeteciliği alanında yüksek lisansını tamamlamıştır ve daha sonra London College of Communication'da Grafik Tasarım alanında Lisansüstü Sertifikası almıştır.

RODERICK VAN DER LEE

Unseen Yönetici Müdürü
Roderick van der Lee, çağdaş fotoğrafçılıktaki en yeni gelişmelere adanmış bir sanat fuarı olan Unseen'in Yönetici Müdürüdür. Aynı zamanda, sergiler ve araştırmalar yoluyla fotoğraf için yeni multidisipliner sınırları keşfetmeye adanmış, kar amacı gütmeyen yeni bir vakıf olan Unbound Photography'nin kurucusu ve yöneticisidir. Fotoğrafçılık üzerine sıklıkla konuşmalara davet edilir ve aynı zamanda bir öğretim görevlisidir. Geçmiş yıllarda Christie's Müzayede Evi’nde ve Foam Fotoğraf Müzesi’nde çalışan van der Lee, Elliott Erwitt Bursu'nun yönetim kurulu üyesidir ve bağımsız bir küratör olarak dünya çapında sergilenen birçok fotoğraf sergisinin küratörlüğünü yapmıştır.