Brook Preloader
for-page-Fotografevi-Astrid Yurdsever (cover photo)

Andrés Gutierrez, Astrid Yurdsever

Fotoğrafevi Fransa’dan Astrid Yurdsever ve İspanya’dan Andrés Gutierrez’i ağırlıyor. Aynı anda sergi programına giren iki fotoğrafçının işleri 4 Kasım tarihine kadar görülebilir.

Fotoğrafevi’nin iç mekanında Andrés Gutierrez’in rengarenk bir karnaval serisi izleyicilerle buluşuyor. Belgesel fotoğrafçısı gözüyle dünyanın çehresini değiştiren önemli anları kadrajına alan Gutierrez, Kanarya Adaları karnavalında yakaladığı anlarla kültürel mirası kutlayan hayat dolu bir seri oluşturuyor. Görkemli karnavalın arka planındaki hazırlık heyecanı, bölgedeki herkesi hareketlendiren bulaşıcı festival mutluluğu, kostüm yarışmaları, sokak performansları ve bir arada eğlenen binlerce insan fotoğraflara yansıyor.

Dış mekanda yer alan ikinci seri ise Astrid Yurdsever’in Kadınlar seçkisi. Yurdsever topluluk yaşamını zenginleştiren hikayeleri tüm farklılıklarıyla bir araya getiren bir anlatı sunuyor. 20 farklı öyküden 20 kadın; çiçek satıcıları, mendil ve piyango tezgahında çalışanlar, köylü kadınlar fotoğrafçıya karşı bir meydan okuma haliyle kadraja giriyor.

SANATÇILAR

Andrés Gutierrez, Astrid Yurdsever

TARİHLER

5 Ekim – 4 Kasım 2023

MEKAN

Fotoğrafevi
Pazar ve Pazartesi hariç
14.00 – 19.00