Brook Preloader
Vandendael 13 LAM

Denizin Yansımaları

Geçtiğimiz yıl restore edilerek İstanbul’un tarihi dokusunda yeniden hayat bulan Moda İskelesi’nde konumlanan Denizin Yansımaları sergisi, Annelie Vandendael’in farklı serilerden fotoğrafları deniz üstünde izleyiciyle buluşturuyor.

Annelie Vandendael, kalıplaşmış ‘güzellik’ kavramını ele alarak, kadın güzelliğinin temsilini araştırıyor. Kompozisyonlarında renkli oyunlar kuran, perspektifi güçlü kurgular ve bold çizgilerle grafik bir dil yaratan fotoğrafçının her serisinde neşe ve mizah duygusu öne çıkıyor. Bedeni merkeze alan fotoğrafçı kimliklerinden sıyrılmış kadınların pozlarında tuhaflığın ve eğlencenin getirdiği güzelliğe yakından bakıyor. Manipüle edilmemiş, hilesiz fotoğraflarda objektifin gördüğü kusurlar – mayo izleri, damarlar, ürpermiş cilt, rüzgarda karışan saçlar – idealize edilen kadın imajının yükünü alıp, su yüzeyine çıkarıyor.

212 Photography Istanbul ve İspanya’da gerçekleşen InCadaqués Photo Festival ortaklığında organize edilen bu sergi, Akdeniz’in iki ucundan yankılanıyor. 212 Fotoğraf Yarışması’nda ilk 10’a giren fotoğraflar bir seçki InCadaqués Photo Festival kapsamında, İspanya’nın kıyısında Platja Port d’Alguer’de sergileniyor.

SANATÇILAR

Annelie Vandendael

TARİHLER

5-15 Ekim 2023

MEKAN

Moda İskelesi