Brook Preloader
István Virágvölgyi-foto

István Virágvölgyi ile Portfolyo Değerlendirmeleri

István Virágvölgyi Hakkında
Sanat Direktörü – Robert Capa Çağdaş Fotoğraf Merkezi

1982 Budapeşte doğumlu István Virágvölgyi, mezun olduğu Eötvös Loránd Beşeri Bilimler Üniversitesi İletişim ve Kütüphanecilik bölümünde serbest çizim, yayıncılık editörlüğü ve fotoğraf eğitimi aldı. 2007-2011 yılları arasında önceleri fotoğraf editörü, daha sonra fotoğraf bölümü direktörü olarak Origo haber portalında çalıştı. Akabinde 3 yıllık bir süre zarfında Macaristan Milli Haber Ajansı’nın fotoğraf editörlüğü bölümünü yönetti. 2014-2019 yılları arasında Budapeşte Metropolitan Üniversitesi’nde belgesel fotoğrafçılık ve fotoğraf editörlüğü ile ilgili dersler verdi. 2014 yılından itibaren Robert Capa Çağdaş Fotoğraf Merkezi’nin kuratörü olarak çalışmaktadır. 2023’ten beri merkezin sanat direktörü; Capa Büyük Ödülü sekreteri; Haftalık Fortepan bloğunun editörüdür. Virágvölgyi ayrıca, 2016’dan beri Pannonhalma Başmanastırlığı’nın kültür danışmanı; 2018’den beri Fortepan Dijital Fotoğraf Arşivinin gönüllü editörü; 2021’den beri József Pécsi Fotoğraf bursunun yönetim kurulu üyesi ve 2022’den beri Moholy Nagy Sanat Üniversitesi’nde öğretim görevlisidir.

Portfolyo Değerlendirme Süreci

Portfolyo değerlendirmesine katılmak isteyen katılımcıların, aşağıda yer alan formu eksiksiz bir şekilde doldurmaları gerekmektedir. Katılım sınırlı sayıda olup katılımcılar kayıt sırasına göre belirlenecektir. Formun kapanmasının ardından katılımcılar ile detaylar için iletişime geçilecektir. Portfolyo değerlendirmeleri 212 Studio ofisinde, István Virágvölgyi’nin katılımı ile gerçekleşecektir. Her bir katılımcının süresi yarım saat olacaktır.

Portfolyo değerlendirmelerinin dili İngilizce olacaktır. Başvuran katılımcıların dil seviyelerinin yeterli düzeyde olması gerekmektedir.

YÜRÜTÜCÜ

István Virágvölgyi

TARİH / SAAT

6 Ekim Cuma
10.30 – 12.30

MEKAN

212 Studio

Katkılarıyla

logo_RGB_İstanbul_tr_hosszabb