Brook Preloader
Sarp_Kerem_Yavuz__Sevdim

Muhteşem Yüzyıl

Son dönemde yapay zeka aracılığıyla ürettiği fotoğraflarla dikkat çeken Sarp Kerem Yavuz’un yeni kişisel sergisi Muhteşem Yüzyıl 5 Kasım tarihine kadar Anna Laudel Istanbul’da izleyicilerle buluşuyor.

Çalışmalarında oryantalizm, homoerotizm, politika, din ve şiddet gibi konuları irdeleyen Yavuz, sinematografik bakış açısıyla yapay zeka teknolojilerini ustaca kullanıyor. Serginin ilk bölümünde yer alan WET_DREAMS koleksiyonu, yapay zeka motoru Layer.ai ile geliştirilen işlerden oluşuyor. Bu seride erkek bedenini merkeze alan Yavuz, hamam ritüelleri içinde ortaya çıkan buhar ve dumanlarla kaplı atmosferde deneysel bir görsel dil kullanıyor. Ayna yansımaları, üst üste kırılan görüntüler, gerçek dışı portreler hayal gücünü zorlayan anlatılara dönüşüyor.

Serginin ikinci bölümü, Yavuz’un 2010 yılından bu yana çalıştığı fotoğraflardan oluşuyor. On dört yıllık sanat pratiğine retrospektif bir bakış sunan bu bölüm aynı zamanda sanatçının son dönem üretimlerinde kullandığı referans noktalarını ve veri kümesini anlamak için paralel bir anlatı olarak izlenebilir.

SANATÇILAR

Sarp Kerem Yavuz

TARİHLER

22 Eylül – 5 Kasım 2023

MEKAN

Anna Laudel
Pazartesi hariç
Salı-Cumartesi: 12.00 – 19.00
Pazar: 12.00 – 18.00