Brook Preloader
Alt-1-Tine Poppe

Fotoğraf: Tine Poppe

Yaban Güllerinin Büyüdüğü Yerde

Her şeyin başında su perileri vardı. Toprak anadan ve okyanuslardan doğan nehirler, gökyüzünü gizleyen sıkı ormanlar, yaban gülleri… Yırtıcı, tehlikeli ve cömert doğa; şimdi bize mitler kadar uzak mı? Yoksa insanlığa ve antroposen çağın yıkıcı etkilerine paralel dönüşen, yeniden doğan gerçekliğin kendisi mi? Yaban Güllerinin Büyüdüğü Yerde sergisi, masalsı bir atmosferde doğaya yakınlaşan anlarla karşılaşma imkanı yaratıyor. 

Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu ile birlikte uluslararası 16 sanatçının eserlerinin yer aldığı sergide farklı coğrafyalardan fotoğraf ve video çalışmaları bir arada. Doğayla ilişkimizde kurduğumuz ve kopardığımız bağları hissettiren, floralar arası anlatıyı büyülü bir hale getiren enstalasyonların yaratıcısı ise çiçek tasarımcısı Yunus Karma. Mekanı gizli bir nymph bahçesine dönüştüren dev ağaçlar, hızla büyüyen sarmaşıklar ve henüz açmakta olan tomurcuklar, sergiyi keşfedildiği ana özel kılıyor.

SANATÇILAR

Tine Poppe, Daniel Shipp, Joe Horner, Jason DeMarte, Ellie Davies, Vincent Fournier, Julia Fullerton-Batten, AINE, Wagner Kreusch, Sharon Core ve Borusan Contemporary Koleksiyonu’ndan Eelco Brand, Jennifer Steinkamp, Kurt Hentschlager

TARİHLER

5-15 Ekim 2023

MEKAN

Müze Gazhane | P Galeri

Her gün 10:30 – 20:00